JAKI CZAS JEST NAJLEPSZY NA WIZYTĘ W YIWU?

280x187_chinski_nowy_rok_futian_miedzynarodowe_centrum_handlu_import_z_chin_yiwu_zakupy__w_chinach_cena

Ze względów klimatycznych – w okresie wiosennym lub jesiennym. Yiwu leży w strefie subtropikalnej, a porę monsunową charakteryzują nagłe i intensywne opady. W okresie letnim opady potrafią trwać nawet miesiąc, przy temperaturze dochodzącej do 40 stopni Celsjusza. W okresie zimowym temperatura powietrza spada poniżej zera i jest spotęgowana przez 50-60% wilgotność powietrza. Wiosna i jesień przypominają klimatem pogodę znaną z Polski – są słoneczna, ze sporadycznymi opadami i temperaturą w granicach 20-30 stopni Celsjusza.

Ze względu na święta – wizyty biznesowe w Yiwu nie są wskazane podczas publicznych świąt, wolnych od pracy. Szczególnie należy unikać okresu Chińskiego Nowego Roku, święta Qing Ming (ekwiwalent naszego Święta Zmarłych) połączonego z wakacjami z okazji Dnia Pracy oraz obchodów Festiwalu Mid-Autumn połączony z obchodami Święta Narodowego. Te okresy wakacyjne są okazją do tygodniowych urlopów i praca podczas ich trwania praktycznie ustaje.

Ciągle czekające nas okresy wakacyjne w 2017 to:

 

  • 1 do 8 października – Mid-Festiwal Autumn i Tydzień Święta Narodowego

W 2018 roku kalendarz chińskich okresów wakacyjnych w Yiwu przedstawia się następująco:

 

  • 15-21 luty – Chiński Nowy Rok
  • 5-8 kwietnia – Qing Ming
  • 16-18 czerwca – Festiwal Smoczej Łodzi
  • 24 września – Festiwal Mid-Autumn
  • 1-7 października – Tydzień Święta Narodowego

 

Ze względu na specyfikę prowadzonego biznesu – odpowiednio wcześnie przed wysokim sezonem sprzedaży dla towaru, który nas interesuje. W wysokim sezonie sprzedażowym czas oczekiwania na dostawę towaru do magazynu może wydłużyć się z tygodnia nawet do miesiąca. Szczególnie we wczesno-jesiennym okresie zatowarowania na Święta Bożego Narodzenia.