GDZIE SPAĆ I CO JEŚĆ W YIWU?

280x187_posilek_import_z_chin_yiwu_zakupy_co_jesc_w_chinach_cena

Zależnie od potrzeb, preferencji i budżetu naszych klientów, wybieramy hotel, który najlepiej spełnia ich oczekiwania. Baza noclegowa w Yiwu kształtuje się od ok. 80 PLN za hotel/pokój w standardzie biznesowym, ulokowany w bezpośrednim sąsiedztwie Futian International Trade Market, przez hotele w europejskiej klasie średniej wyższej do ok. 250 PLN (np. Best Western Premier, Ramada Plaza), ulokowane w centrum miasta lub w sąsiedztwie parków, aż po otwarty w 2016 roku, luksusowy Marriott Hotel, ulokowany w bezpośrednim sąsiedztwie International Trade Market, otoczony dzielnicą nowoczesnych biurowców.

Dla młodych i początkujących przedsiębiorców, zorientowanych na budżetową opcję możemy przygotować jedyne w swoim rodzaju doświadczenie noclegu w chińskim hostelu (…ale radzimy wziąć pod uwagę środki na ewakuację do innego obiektu po pierwszej nocy 😉 )

JEDZENIE

Zaplecze restauracyjne w Yiwu posiada niebywale szeroką ofertę, a ceny posiłków w dobrej restauracji są porównywalne do kosztów posiłku w średniej klasy restauracji polskiej. Niespodzianką może być fakt, że popularne w Europie sieci fastfood są w Chinach uważane za ekskluzywne lokale, prezentujące stosownie ekskluzywny cennik. Dodatkowym zaskoczeniem może być fakt, że chińskie KFC ma zupełnie inne menu niż KFC polskie. I tak na przykład: w chińskim McDonald’s serwowana jest zupa z algami, a frytki są dostępne tylko na specjalne zamówienie i trzeba czekać na ich usmażenie. Pizza Hut jest w Chinach uważane za miejsce spotkań świadczące o wysokim statusie odwiedzających.

Dla osób preferujących tradycyjne restauracje z kuchnią narodową, Yiwu ma ofertę m.in.: amerykańską, włoską, rosyjską, turecką, marokańską, tunezyjską, syryjską, afgańską, kenijską, hinduską. Szczególnie ta ostatnia ma mocną reprezentację w postaci ulicy skupiającej tylko lokale z oryginalnymi daniami indyjskimi.

Dla chcących spróbować chińskiej kuchni, proponujemy lokale z kuchnią kantońską (owoce morza), syczuańską (pikantne przyprawy), noodle pszeniczne, hot poty, pierożki na parze. W Futian International Trade Market w okresie lunchowym dania serwują bajecznie tanie (ale też utrzymywane w… specyficznej czystości) stołówki, w których za równowartość 10 PLN można spróbować pełnego przekroju chińskiej kuchni z woka.

Dla zachowawczych – centra handlowe oferują bogaty wybór importowanych z Europy produktów oraz polską wódkę.

Dla każdego coś miłego